مقالات در رابطه با ERP آرشیو موضوعی مطالب

برای مشاوره و خرید می توانید از طریق تلگرام و همینطور واتس آپ با شماره 09106790876 ، با ما ارتباط برقرار کنید.

ERP چیست؟

ویژگیهای اصلی ERP

واژه ERP سرنام کلمات Enterprise Resource Planning و معنای آن برنامه ریزی منابع سازمانی می باشد. در واقع ERP اشاره به نرم افزارهای کامپیوتری دارد که در بسیاری از سازمانهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. ERP یک مفهوم کامل شده (به بلوغ رسیده) می باشد و بیش از 40 سال است که این مفهوم بوجود آمده است و هزاران شرکت ERP را پیاده سازی کرده اند و میلیونها انسان در سراسر دنیا در کار روزانه شان از ERP استفاده می کنند.

سیستمهای ERP دو ویژگی مهم دارند: یکپارچه سازی داده ها و پشتیبانی از بهترین عملیات ممکن در انجام فرآیندهای کاری. معنای یکپارچه سازی داده ها این می باشد که هر داده ای فقط یکبار وارد می شود، و بعد از آن برای کل سازمان قابل استفاده می باشد. در روشهای سنتی، قبل از اینکه سیستمهای ERP مطرح شوند سازمانها ادارات موازی داشتند . در این وضعیت سیستمهای بخش فروش، انبار، مالی و ... بصورت مجزا از یکدیگر مدیریت می شدند. بعنوان مثال در سیستم فروش یک مشتری ثبت می گردد و در سیستم انبار دوباره باید همان مشتری ثبت گردد و در سیستم مالی نیز همان مشتری مجددآ ثبت می گردد. این ثبتهای جداگانه نه تنها باعث افزایش کار ثبت اطلاعات می گردد بلکه باعث تداخل و تناقض داده ها نیز می شود.


حتما بخوانید (اطلاعیه های مهم)

بخش نظرات صرفا برای درج دیدگاه های شماست و کارشناسان راهکار در بخش دیدگاه ها پاسخگوی سوالات نیستند.

اگر سوالی در ارتباط با آموزشها یا پشتیبانی دارید فقط از طریق تالارهای گفتمان پشتیبانی راهکار مطرح نمایید.

درباره راهکار سافت

راهکار سافت بزرگترین تولید کننده نرم افزارهای رایگان مالی و اداری در کشور می باشد.

نرم افزارهای رایگان راهکار به هیچ عنوان محدودیتی ندارند و نسخه های کامل آنها جهت دانلود در سایت قرار داده شده است.

شدیدا اعتقاد داریم اعمال محدودیتهایی از نوع محدودیت زمانی، یا محدودیت بر روی تعداد اسناد ثبت شده و اساسا هر نوع محدودیتی که به کاربران اطلاع رسانی نشده باشد، کاری غیر اخلاقی و غیر حرفه ای می باشد و شما هیچ شرکت معتبر نرم افزاری را در دنیا نخواهید یافت که با این شیوه غیر اخلاقی موفق شده باشد.

سیاست کلی راهکار سافت بر کسب درآمد از فروش مستقیم نرم افزارها نمی باشد و این نگرانی که در آینده نرم افزارهای رایگان ممکن است پولی ارائه شوند در اینجا وجود ندارد.

برای تامین هزینه های تولید، توسعه و همینطور پشتیبانی نرم افزارهای رایگان راهکار، امکانات بیشتر و اضافی در قالب نسخه های بروز رسانی با قیمتهای بسیار کم و ناچیز به کاربران ارائه می گردد.

خرید امکانات بیشتر که در نسخه های بروز رسانی ارائه می شوند، به هیچ عنوان اجباری نیست و عدم خرید این نسخه های بروز رسانی به هیچ وجه باعث از کار افتادن نسخه های رایگان نمی گردد.